Ekonomi

Emine Erdoğan, G20’ye katılan liderlerin eşlerini ziyaret etti

G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Hindistan’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Emine Erdoğan, zirveye katılan lider eşleriyle birlikte halk arasında “Pusa Enstitüsü” olarak bilinen Hindistan Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

Emine Erdoğan, enstitüye gelişinde G20 akran programlarına ev sahipliği yapan Hindistan Dışişleri Bakanı Eşi Kyoko Jaishankar tarafından karşılandı.

Önde gelen eşleriyle birlikte buradaki Nanaji Deshmukh Bitki Fenotik Merkezi’ni ziyaret eden Emine Erdoğan, Hindistan’da Uluslararası Millet Yılı münasebetiyle merkezdeki darı temalı stantları gezerek yetiştirilen ürünler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin sonunda Emine Erdoğan, liderlerin eşleriyle aile fotoğrafı çektirdi.

Uluslararası Modern Sanat Galerisi’ni ziyaret edin

Emine Erdoğan, Hindistan Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün ardından 1954 yılında çağdaş Hint sanatını tanıtmak ve korumak amacıyla kurulan ve “Hindistan’ın önde gelen sanat kurumu” olarak nitelendirilen Uluslararası Çağdaş Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.

Erdoğan, buradaki Hint Sanatları ve El Sanatları Sergisini ziyaret ederek sergilenen eserleri inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Erdoğan’dan Nanaji Deshmukh Fabrikası Fenotik Merkezi paylaşımı

Öte yandan Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda

Erdoğan, paylaşımında, “Bitki özelliklerinin araştırıldığı merkezde bitkiler ve mahsul verimliliğinin artırılması ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık.” İfadesini kullandı.

haberbakirkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu