Haber

Tur Teknesinde Yangın: Yolcular Denize Atladı

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında yolcuların bulunduğu ecza teknesinde yangın çıktı. Yolcular denize atlayarak canlarını kurtarırken, tekne sahibi şikayetçi oldu.

Olay, geçtiğimiz pazar günü Seferihisar ilçesi Sığacık açıklarında meydana geldi. İddiaya göre, henüz belirlenemeyen nedenle teknenin mutfak kısmında yangın çıktı.

Alevlerin hızla büyümesi üzerine panikleyen yaklaşık 40 yolcu kendilerini denize attı. Bu sırada çevredeki diğer tekne sahipleri alevlerin yardımına koştu.

Denize atlayan erkek yolcular daha sonra tekneye binerek mürettebatla müdahale ettikleri alevleri kontrol altına alarak yangını söndürdü. Tekne sahibi ve mürettebatın yanı sıra erkek yolcuların da katılımıyla soğutma faaliyetleri gerçekleştirildi.

Erkek yolcuların teknede soğutma çalışmalarına katıldığı sırada kaptanın tekneyi kıyıya çekerek kadınları denizde bıraktığını, beraberindeki kadın yolcuların da yaklaşık 40 saat denizin ortasında yardım beklediklerini öne sürdü. dakika. oldu. Kendisinin ve bebeğinin sağlık durumunun uygun olduğu öğrenilen BT, tekne sahibine şikayette bulundu.

İşte o anlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu