Yaşam

Russell Crowe’un yeni filmine ‘International Exorcism Society’den tepkiler

Oyuncu Russell Crowe’un önümüzdeki ay vizyona girecek olan “The Pope’s Exorcist” filmi Uluslararası Şeytan Çıkarma Derneği (IAE) uzmanları tarafından eleştirildi.

Uluslararası Exorcism Society, sinemanın “tarihsel gerçekliğe aykırı” olduğunu savundu ve “gerçek düşmanın kim olduğu, şeytan mı yoksa kilise gücü” hakkında “kabul edilemez şüphe” yarattı. Küme ayrıca fragmanın “yalnızca sıçrayan sinema kalitesini değil, aynı zamanda bu kadar hassas ve alakalı bir konudaki güvenilmezliğini de doğruladığını” belirtti.

‘FİLM, SERGİ’NİN BORMAL OLDUĞU İNANÇINI YIKIYOR’

Lost Dock’a göre, IAE İnternet sitesinde yayınlanan açıklamada, “Amorth karakterinin şeytan çıkarma deneyiminin bu tasviri, yalnızca tarihsel gerçeklikle çelişmekle kalmıyor, davetsiz misafirlerin şeytan çıkarma ritüeli sırasında gerçekte yaşananları ve yaşananları da çarpıtıyor ve çarpıtıyor” denildi. Son olarak dernek, sinemanın “şeytan çıkarmanın anormal, canavarca ve korkutucu bir fenomen olduğu, tek kahramanının şeytan olduğu ve şiddetli tepkileriyle büyük zorluklarla karşılaşılabileceği inancını aşıladığını” belirtti.

Film, Vatikan’ın Baş Exorcist’i Peder Gabriel Amorth’un genç bir çocuğa sahip olup olmadığını araştırmasını konu alıyor. Russell, filmde Peder Gabriele Amorth rolünü üstleniyor.

Film 5 Mayıs 2023’te vizyona girecek.

devrekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu